#Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi #Son Haberler

#Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi #Güncel Haberler

#Diyarbakır039da #termometreler #dereceyi #gösterdi
Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi-

Aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, 41 derecelik sıcak ve nemden korunmak için gündüz evlerine çekilirken akşamları ise parklara akın etti.

Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi

Diyarbakır’da bunaltıcı sıcaklar etkili oluyor…

Kentte termometreler 401 dereceyi gösterdi. Rutubet oranının da yüksek olduğu bölgede vatandaşlar sıcaklardan negatif etkileniyor.

Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı sebebiyle şehir merkezinde cadde ve parklar gündüz boş olurken geceleri ise doluyor.

“Hissettiğimiz abartısız 60 aşama”

Gündüz aşırı sıcaklardan çocuğunu çıkartamayan Selahattin Moram, “Gündüz aslına bakarsan dışarı çıkmak mümkün değil. Televizyonlarda 40-45 deniliyor fakat bizim hissettiğimiz abartısız 60 aşama. Minik kızı görüyorsunuz, gündüz çıkartmak mümkün değil. Akşam serinliğinde bir nebze de olsa çıkartabiliyoruz. Çocuklar gündüz ciddi anlamda sıkıntıda. Daha ilkin Diyarbakır havası bu kadar bunaltıcı değildi” dedi.Diyarbakır da termometreler 41 dereceyi gösterdi #1

“Diyarbakır’da yaşam yazın gece olur”

Geçmiş yıllarda kuru sıcak bulunduğunu, bu kadar rutubet olmadığını ifade eden Moram, “Bilhassa son 3-5 senedir içine rutubet de girince, üzerine bir de ısı çekilmez bir hal alıyor. Adana, Mersin havasını yaşıyoruz. Gündüz görüntü itibariyle da görüyoruz bildiğiniz asfalt eriyor. Millet haliyle çıkamıyor. Akşam olunca parklar, bahçeler, sulak, serin bölgeler dolup taşıyor. Diyarbakır’da yaşam yazın gece olur. Gündüz yok diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da aşırı sıcaklardan gündüz eve kapanıyorlar, gece parklara akın ediyorlar VİDEO

Diyarbakır da termometreler 41 dereceyi gösterdi #2

“41 aşama görünüyor fakat 50’ye doğru gidiliyor”

İHA’nın aktarımına gore; Ayakkabı boyacılığı icra eden esnaf Ömer Öner, vatandaşların sıcakta fazla dışarı çıkmadığını açıkladı. Piyasada işlerin düştüğünü kaydeden Öner, “Diyarbakır’da yerli ve yabancı vatandaşlarda 17.00’den sonrasında dışarı çıkıp dolaşırlar. 41 aşama görünüyor fakat bana gore maruz kalınan yerlerde 50’ye doğru gidiliyor” dedi.

Diyarbakır da termometreler 41 dereceyi gösterdi #3

Diyarbakır da termometreler 41 dereceyi gösterdi #4

Diyarbakır da termometreler 41 dereceyi gösterdi #5

#Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi #Son Dakika Haber

#Diyarbakır'da termometreler 41 dereceyi gösterdi #2022

Başa dön tuşu