#Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi #Son Haberler

#Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi #Güncel Haberler

#Devlet #Bahçeli039den #KPSS #tepkisi
Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi-

KPSS’de sual sızdırma iddiaları ile yazılı izahat meydana getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “20 soruya doğru yanıt verenler ortaya çıkarılmalı” dedi.

Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi

KPSS sorularının çalışılmış olduğu iddiası, Türkiye’nin gündeminde…

31 Temmuz’da meydana getirilen imtihan iptal edildi, yapılması planlanan iki imtihan da ertelendi.

17 Eylül, KPSS’nin yeni takvimi olarak belirlenirken; gece saatlerinde ÖSYM Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, “Özür diliyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

“20 soruya doğru yanıt verenler tespit edilmeli”

Devlet Denetleme Kurulu’nun incelemesini sürdürdüğü KPSS ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den de bir değerlendirme geldi.

Yazılı bir izahat meydana getiren Bahçeli, KPSS sınavındaki şaibeli 20 soruya doğru cevabı verenlerin bulunmasını isteyerek “KPSS’de çıkan ve bir yayınevinin kontrol kitapçığında sorulmuş olduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru yanıt verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili araştırma de acilen yapılmalıdır.” dedi.

Devlet Bahçeli den KPSS tepkisi #1

“Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığıdır”

Cemevlerine yönelik saldırılar için de tepki veren Bahçeli, “Cemevine ve Alevi İslam inancına haiz kardeşlerimize meydana getirilen hain ve hasmane eylemler belli merkezlerden provoke edilen Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığıdır.” ifadelerini kullandı.

“Mutlak surette açıklığa kavuşturulmalı”

MHP Lideri, son olarak “Cemevi saldırısı ile KPSS skandalının fazlaca yönlü araştırılmasının yanında, Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangının kundaklama olup olmadığı mutlak surette açıklığa kavuşturulmalıdır.” diye konuştu.

#Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi #Son Dakika Haber

#Devlet Bahçeli'den KPSS tepkisi #2022