#Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #Son Haberler

#Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #Güncel Haberler

#Cüneyt #Çakır #hakemliği #bıraktı
Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı-

FIFA kokartlı yargıcı Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakacağı ve jübile yapacağı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafınca açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mehmet Büyükekşi, beIN Sports canlı yayınına katıldı.

Büyükekşi yapmış olduğu açıklamada FIFA kokartlı yargıcı Cüneyt Çakır’ın yurt dışından birçok teklif aldığını sadece hakemlik kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söylemiş oldu.

“Kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istiyor”

Büyükekşi, “Geçen hafta Bolu’da bir kamp, seminer gerçekleştirdik. Seminerde MHK’ya Cüneyt Çakır hocamız başvurmuş, yurt dışından birçok teklif aldığını söylemiş oldu. Birçok teklif aldığını sadece hakemlik kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söylemiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #1

“Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istediğini söylemiş oldu”

Çakırın camiaya katkı sağlamak istedğini belirten Büyükekşi, “Sonraki dönemde de alt kademedeki hakemlere eğitip vermek, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek isterim dedi. Bu camiaya katkı sağlayacağım dedi. Türk futbol ailesine borcunu bu şekilde ödemek istediğini söylemiş oldu. Bu isteğini hem MHK, hem de TFF Yönetim Kurulu ve ben son aşama uygun gördük. Bu motivasyon, bizim için son aşama mühim. Cüneyt Hocanın, yargıcı yetiştirme isteği son aşama mühim. “dedi.

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #2

“Hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz”

Çakır’ın mühim bir kıymet bulunduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Bu zamana kadar yargıcı eğitmeni olarak hocalar getirdik yurt dışından. Biz kendi değerimizi ve en başarıya ulaşmış hakemlerimizden bir tanesini, yargıcı eğitmeni olarak atadık. Kendisi inşallah ileride biz iyi mi yurt dışından yargıcı getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen yargıcı olarak gider. Cüneyt Çakır, bizim için mühim bir kıymet. Türkiye’yi 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti. 2015 senesinde da Şampiyonlar Ligi finalinde vazife aldı. Hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir halde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadarki emek harcamaları için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki emek harcamaları için başarılar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Cüneyt Çakır hakemliği bırakıp eğitimci olmak istediğini TFF yetkililerine bildirdi”

Eski yargıcı Deniz Ateş Bitnel de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin demecinden kısa bir süre ilkin Cüneyt Çakır hakemliği bırakıp eğitimci olmak istediğini TFF yetkililerine bildirdi, TFF yetkilileri bu isteği kabul etti.şeklinde tweet atarak Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakma kararını takipçileriyle paylaşmıştı.

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #3

Cüneyt Çakır’ın kariyeri

FIFA kokartlı yargıcı Cüneyt Çakır, EURO 2020 ile üst üste üçüncü kez Avrupa Şampiyonası’nda vazife alırken, kariyerinde 53’ü A Ulusal maç olmak suretiyle 15 senelik dönemde toplamda 200’e yakın internasyonal yarışma yönetti. 

44 yaşındaki Çakır’ın FIFA hakemi olduğu 2006 yılından bu yana devam eden internasyonal hakemlik kariyerinin mühim satır başları şöyleki:

Dünya Kupası:

2018 FIFA Dünya Kupası     2 maç ve Yarı Final  
2014 FIFA Dünya Kupası     40 yıl aradan sonrasında Dünya Kupası’nda ilk Türk hakemi ve Yarı Final yöneten ilk yargıcı

Avrupa Şampiyonası:

EURO 2016        3 maç
EURO 2012        2 maç ve Yarı Final – Finalin Dördüncü Hakemi

Olimpiyat Oyunları:

Rio Olimpiyatları 2016 çeyrek final  44 yıl aradan sonrasında Olimpiyatlar’da vazife alan ilk Türk hakemi

Şampiyonlar Ligi:

UEFA Şampiyonlar Ligi 2019 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2018 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2017 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2016 2 Yarı Final
Şampiyonlar Ligi Finali 2015 UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final yöneten ilk Türk yargıcı
UEFA Şampiyonlar Ligi 2015 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2012 Yarı Final

Avrupa Ligi:

UEFA Avrupa Ligi 2014   Yarı Final
UEFA Avrupa Ligi 2010   Yarı Final

Dünya Kulüpler Şampiyonası:

FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası 2012 Final

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #4

#Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #Son Dakika Haber

#Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı #2022