#Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #Son Haberler

#Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz #Güncel Haberler

#Cumhurbaşkanı #Erdoğan #Türkiye #Iktisat #Modelimizi #ödün #vermeden #uyguluyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Bilişim Vadisi’nde meydana gelen ödül törenine katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında enflasyonla ilgili net mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3,5 senelik aranın arkasından bugün İzmit’e gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Endüstri ve Değişen teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Kıymet Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Toplu açılış törenine katılacak

Buradaki programının arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal İrade Meydanı’nda TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Öteki Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne iştirak edecek.

Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında enflasyon mesajı verdi.

“Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz”

2023’ün ilk çeyreğinde enflasyon rakamlarının düşeceğini belirten Erdoğan, Piyasa dengesizliklerini yakından takip ediyoruz, vatandaşımızın ve iş dünyasının sırtına binen yükü hafifletecek adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Attığımız her adımda toplumumuzun tüm kesimlerine haiz çıkıyoruz. Ülkemizi büyütme esasına dayanan Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz. Olumlu neticeleri önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde, bilhassa enflasyonda göreceğiz. dedi.

“Türkiye’nin ihracatını 36 milyar dolardan 250 milyar dolara çıkardık”

Teknolojik bağımsızsızlığınızı kazanmadan, ne ekonomik ne siyasal anlamda özgürlüğünüzü temin edebilirsiniz. Koronavirüs salgını sürecinde yaşananlar bu gerçeği çarpıcı şekilde ortaya koymuştur. Dünyanın en müreffeh ülkeleri dahi sıhhat çalışanları için maske bile bulamadı. Üretimleri durma noktasına geldi. Türkiye olarak bu sıkıntılı süreçte başarıya ulaşmış bir sınav verdik. Ekonomik yaşamın durmasına müsade etmedik. Türk firmaları hükümetimizin teşvikleri yardımıyla başarı çıtasını yukarı taşıdılar. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11’lik büyümeyle G20 ülkeleri içinde 1. sıraya yerleştik. Temmuz ayı ihracatımız 18 milyar dolara ulaştı. 2002 senesinde bir tek 36 milyar dolar ihacat meydana getiren Türkiye’den 250 milyar dolar ihracat meydana getiren Türkiye’ye geldik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #1

Ödül Töreni’nde konuşan Erdoğan şunları kaydetti:

“Türkiye’nin bilişim üssü”

Bilişim Vadisi, büyük ve kuvvetli Türkiye’nin köşe taşıdır. Bundan 3 yıl ilkin Bilişim Vadisi’ni açtığımızda buranın bilişim üssü olacağını ifade etmiştim. Aradan geçen zamanda vadimizin bu hedeflerine adım adım yürüdüğünü görüyoruz. Vadimiz 230 bin metrekare kapalı alanı ile ülkemizin en büyük teknoloji geliştirme merkezidir. Ulusal Teknoloji hamlemize büyük bir ivme katıyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı olarak yenilikçi, kaliteli ve kendi alanında çığır açan projelerin desteklenmesine oldukça fakat oldukça önem veriyorum.

“Tahıl koridorunda Türkiye’nin anahtar rolünü bir kez daha teyit ettik”

Tahıl koridorunun açılmasını sağlayarak Türkiye’nin anahtar rolünü bir kez daha teyit ettik. Fahiş fiyat artışları ve enflasyon sebebiyle vatandaşımızın üstüne biriken yükü hafifletmek için lüzumlu adımları attık atmaya devam ediyoruz.

“Türkiye oyun yazılımı sektöründe en fazla yatırım alan ülke oldu”

Devletimizde dünya ile yarışabilecek bir ekosistem inşa ettik. Türkiye’de teknoloji tabanlı meydana getirilen yatırım işlemlerinde gelişme gösterdik. Türkiye bu senenin ilk yarısında oyun yazılımı sektöründe en fazla yatırım alan ülke oldu. Yerli ve ulusal helikopterlerimizi, zırhlı araçlarımızı, gemilerimizi ürettik. Bu ülke toplu iğne üretemiyordu. Şimdi hamd olsun buralara geldik. Artık İnsansız Hava Araçları diyince akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. Şimdi hepimiz İHA istiyor, SİHA istiyor AKINCI’yı istiyor. Bizimle bu mevzuda ortaklıklara girmek isteyen süper güçler var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #2

“Bu ülke toplu iğne üretemiyordu”

Azca ilkin bakanımız tüfeklerden bahsetti, bırak tüfeği Sayın Varank ne tüfeği, bu ülke toplu iğne üretemiyordu. Artık akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. Şimdi AKINCI. Ben Sayın Bush ABD’de başkanken kendisiyle bir ziyarette, daha hemen hemen başbakan olmamıştım fakat seçimi kazanan partinin başkanıydım, ziyarette bir mevzuyu ele aldım. Dedim ki; “Terörle mücadelede bizlere lüzumlu destekleri verecektiniz hani, İHA’lar, SİHA’lar verecektiniz”, dedi ki; “Bunlar verilmiyor mu?” Bu işi halledeceksiniz dediler ve bizlere o dönemin şartlarında 24-48 saat ile İHA’ları verdiler. Ondan sonrasında gene çekip alıyor doğal olarak. Bir harp halini düşünün, dün sayın Putin’le de bu tarz şeyleri konuştuk, bizimle bu alanlarda da ortak yatırımlara girmek isteyen dünyadaki süper güçler var. Kuvvetli olursan bunlar oluyor.

TOGG açıklaması

Türkiye’nin Otomobili’ni de 29 Ekim 2022’de inşallah, fabrikanın resmi açılışını ve ilk seri üretim aracının banttan inme törenini gerçekleştireceğiz. 2023 ilk çeyreğinde TOGG’u vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız. Yapamazsınız diyenlere direnme ülkemiz ve dünyanın hizmetine sunacağız.diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #4

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #5

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomi Modelimizi taviz vermeden uyguluyoruz #6

#Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz #Son Dakika Haber

#Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Iktisat Modelimizi ödün vermeden uyguluyoruz #2022