#CHP'den TSK'da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi #Son Haberler

#CHP'den TSK'da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi #Güncel Haberler

#CHP039den #TSK039da #zikir #çekenleri #yargılayacağız #tehdidi
CHP'den TSK'da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi-

CHP Milletvekili Murat Bakan, geçtiğimiz gün toplanan YAŞ öncesi, “TSK içinde gizlice odalarında zikir çekenlere ve takkelerini takıp yakarma edenlere oldukça yakında biz gerekeni yapacağız” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, geçtiğimiz gün toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi açıklamalarda bulunmuş oldu.

Yüksek Askeri Şura öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki inançlı askerleri tehdit eden ifadeler kullanan Murat Bakan, “Bilsinler ki kimsenin yanına kalmayacak.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet ve devrimlerine bağlı kalacağını belirten Bakan, iktidara gelmeleri durumunda gerekenin yapılacağını da açıkladı.

“Yanlarına kalmayacak, gerekeni yapacağız”

Murat Bakan açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Anladığımız kadarıyla Mehmet Sarı ile alakalı disiplin soruşturması gündeme alınmadı ve zamanaşımına uğratıldı. YAŞ ile emekliye sevk edilen sarıklı amiralin, cezasız kalması sağlandı. Doğrusu Mehmet Sarı ödüllendirildi. Bu ‘ödül,’ tüm cemaat ve tarikatlar için bir zafer ve cesaret unsuru oldu. Artık gözlerine sürme çekenler, odalarında zikir çekenler, mensubu oldukları tarikatlara bakılırsa takkelerini takıp yakarma edenler biliyor ki disiplin açısından başlarına hiçbir şey gelmeyecek, biliyor ki kayırılacaklar, gözetilecekler, korunacak ve ödüllendirilecekler. Mehmet Sarı’yı ödüllendirenler bilsin ki bu mevzu kimsenin yanına kalmayacak, biz gündemde tutmaya devam edecek ve oldukça yakında da gerekeni yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri hukuka, Cumhuriyet ve devrimlerine bağlıdır, bağlı kalacaktır.”

CHP den TSK da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi  #1

#CHP'den TSK'da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi #Son Dakika Haber

#CHP'den TSK'da zikir çekenleri yargılayacağız tehdidi #2022