#CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum #Son Haberler

#CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum #Güncel Haberler

#CHP #Salı #Toplantıları039na #başlıyor #İlk #adres #Erzurum
CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum-

TBMM’nin tatile girmesiyle her hafta salı günü bir ilde toplantı sonucu alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erzurum Kongresi’nin yıldönümünde ilk toplantıyı Erzurum’da meydana getirecek.

CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum

TBMM 2 Temmuz’da tatile çıktı.

Meclis Ekim ayında açılana kadar CHP grup toplantılarını “Salı Toplantıları” adı altında her hafta değişik bir ilde düzenleyecek.

AA’nın haberine nazaran, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mevzuya ilişkin kurmaylarına emirini verdi.

Simgesel başlangıç

Bu kapsamda emek harcama yürüten CHP yönetimi, ilk toplantıyı simgesel bir şehirde ayarladı.

Buna nazaran ilk toplantı 23 Temmuz-7 Ağustos tarihleri içinde yıldönümü olan ve ulusal mücadelenin ilk kongresi iteliğindeki Erzurum Kongresi’nin yapılmış oldu şehirde düzenleniyor.

2 Ağustos’ta Erzurum’a gidecek

Kılıçdaroğlu, 2 Ağustos Salı günü Erzurum’a giderek ilk olarak esnaf ziyaretinde bulunacak, saha emek vermesi meydana getirecek.

Sonrasında bir otelde halka açık olarak, TBMM’deki grup toplantı saati olan 13.30’da grup toplantısı gerçekleştirecek. Grup toplantısına halkın yanı sıra sivil cemiyet kuruluşları, muhtarlar ve kanaat önderleri de katılacak. Kılıçdaroğlu, grup konuşmasının arkasından basına kapalı olarak soruları cevaplayacak.

MYK toplantısı da Erzurum’da

Grup toplantısının arkasından Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ile saha çalışmasına katılacak. CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı da saat 16.30’da Polat Otel’de gerçekleştirilecek.

Kılıçdaroğlu’nun Erzurum programı, kanaat önderleriyle yapacağı toplantıyla sona erecek.

İkinci toplantı ve PM, Edirne’de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, salı toplantılarının ikincisini ise 9 Ağustos Salı günü Edirne’de düzenleyecek. Kılıçdaroğlu ek olarak Edirne’de, CHP’nin olağan Parti Meclisi toplantısına da başkanlık edecek.

Kılıçdaroğlu, sonraki salı Yalova’da, ondan sonra ise Afyonkarahisar’da olacak. Kılıçdaroğlu’nun eylül ayında ise Giresun, Sakarya, Elazığ ve Tokat’a gitmesi planlanıyor.

CHP Salı Toplantıları na başlıyor: İlk adres Erzurum #1

#CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum #Son Dakika Haber

#CHP Salı Toplantıları'na başlıyor: İlk adres Erzurum #2022

Başa dön tuşu