#Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #Son Haberler

#Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #Güncel Haberler

#Bursa039daki #çöp #evde #bulunan #Cem #taburcu #olma #yolunda
Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda-

Çöp evde bulunan Cem Muhammet A.’yı ziyaret eden AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Oldukca yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor” dedi.

Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda

Bursa’da, çöp bir evde bitkin bir halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’nın durumu, gündeme oturmuştu.

16 gündür Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tedavi altında olan Cem Muhammet A., her geçen gün sağlığına kavuşuyor.

Cem Muhammet A.’yı ziyaret eden AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, çocuğun sıhhat durumuna ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

“İki gündür Muhammet’i neşeli görüyorum”

İHA’nın haberine gore; Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“İki gündür Muhammet’i neşeli görüyorum. Bu fazlaca mutlu ediyor bizi. Doktorlarımızdan aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir sıkıntısı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta yalnız psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor.

Bursa’daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda VİDEO

“Oldukca yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor”

Hocalarımız ne süre uygun görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Toplumsal Hizmetler ve doktorlarımızla ortak bir karar verip, taburculuğuna yavaş yavaş karar verecekmişiz şeklinde duruyor. Oldukca yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor. Bundan sonraki süreçte çocuk doktorlarımız ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak.

Bursa daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #1

“Oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok”

Artık yaşıtları şeklinde oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Oldukca iştahlı aslına bakarsanız. Tüm gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin hepsini yiyor. Acaba gideceği yerde huzursuz olur mu diye düşünüyoruz fakat netice olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde itimat dolu, mutlu ve rahat olmasını diliyoruz.”

“Tüm gün puzzle yapıyor”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, Cem Muhammet’in hedef kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonrasında ayakta kontrollere gelecek. Bilhassa haftada birkaç gün olmak suretiyle psikiyatri kontrollerine gelecek. Şu anda hedef kilosuna ulaşmış durumda, tüm gün puzzle yapıyor ve tadı yerinde.” ifadelerini kullandı.

Bursa daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #2

Bursa daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #3

#Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #Son Dakika Haber

#Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda #2022