#Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor #Son Haberler

#Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor #Güncel Haberler

#Bulgarlar #mobilya #ihtiyacını #Edirne039den #karşılıyor
Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor-

Bulgar vatandaşlarının Türkiye’ye bir tek kimlikle giriş yapabilme kararından sonrasında Bulgarlar, birçok ihtiyacını Edirne’den karşılamaya başlarken satın alınan ürünler arasına mobilya da girdi.

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor

Resmi Gazete’de gösterilen kararla Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye pasaportsuz girişi başladı.

Bir tek kimlikleriyle Türkiye’ye giriş icra eden Bulgarlar, alışveriş yapmak için otobüslerle ve kendi araçlarıyla Edirne’ye akın ediyor.

Mobilyayı da Edirne’den alıyorlar

Öte taraftan Bulgar turistlerin Edirne’deki alışverişlerinde satın aldıkları ürünler arasına mobilya da girdi.

Gıdadan giyime, kozmetik ve temizlik ürünlerine kadar birçok ürünü de buradan karşılayan Bulgar turistler, artık evlerindeki mobilyayı da Edirne’den alıyor.

Okulların açılmasına kısa bir süre kala evlatlarının gereksinimlerini karşılamak için  gelen Bulgar vatandaşlar, mobilya gereksinimlerini karşılayıp ülkelerine dönüyor.

Esnafın yüzü gülüyor

Her türlü ihtiyacını Edirne’den karşılayan Bulgar turistlerin bir tek kimliklerini gösterip gümrüklerden geçişinin başlamasının peşinden kentte hareketlilik artarken bu durum, mobilya satıcılarının da yüzünü güldürdü.

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne den karşılıyor #1

“Türkiye’mize onur vermeye geldik, burası bizlere oldukça uygun geliyor”

Türkiye’ye pasaportsuz girişin başlamasından oldukça memnun kaldıklarını söyleyen Bulgaristan’dan gelen Mustafa Mümin, “Türkiye’mize onur vermeye geldik. Burası bizlere oldukça uygun geliyor. Gezmeye ve alışverişe geldik. Mobilya almaya geldik. Yatak odası ve çocuk odası alacağız. Ufaklıklara giyim aldık. Okulların açılmasına azca kaldı. Evlatlarımızın gereksinimlerini almaya geldik.” şeklinde konuştu.

Bulgaristan’da fiyatların daha yüksek bulunduğunu söyleyen Hanife Erol, Edirne’de fiyatların daha uygun olmasından dolayı alışverişlerini buradan yaptıklarını aktardı.

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne den karşılıyor #2

Kimlikle giriş uygulaması sonrası girişler arttı

Daha ilkin de Bulgaristan’dan gelen belli bir satın alan kitlesinin bulunduğunu belirten Saraçlar Caddesi mobilyacı esnafı Sami Karaca, Türkiye’ye pasaportsuz girişin başlamasının peşinden daha yoğun şekilde gelmeye başladıklarını söylemiş oldu.

Bulgaristan’dan gelen vatandaşların gereksinimlerini karşılamak için devamlı Edirne’yi ziyaret ettiğini dile getiren Karaca, “Giyimden gıdaya kadar mobilya da bu alanların içinde her şeyi almak için Edirne’ye geliyorlardı. Fakat bu kararla beraber daha bir yoğun şekilde gelmeye başladılar.” dedi.

“Şu an gelen ziyaretçilerden memnunuz”

İHA’nın haberine bakılırsa; gümrükte işlemlerin süratli şekilde yürütülmesinin geçişlerde oldukça büyük faydası bulunduğunu belirten Karaca, “Gümrükte Almanya’dan gelen yurttaşlarımızın geçişleri süratli şekilde aşama kaydediyor. Eskiden bu sezonda oldukça uzun kuyruklar oluyordu. Bulgaristan’dan gelen vatandaşlarımızı da engelliyordu fakat şu an gümrükte meydana getirilen çalışmanın da tesiri var. Şu an gelen ziyaretçilerden memnunuz.

İnsanlar bir tek kimlikleriyle gelip burada gezip alışveriş yapabilecekler. Bunun da ziyaretçi sayısını artıracağını düşünüyorum. Ek olarak bunun esnafa da katkısı olacaktır. Bir aile Bulgaristan’daki evi için alışveriş hayata geçirmeye geldi. Çocuklarına baza aldı, kendisine de yatak odası ekibi aldı. Bu şekilde bir ihtiyacı varmış, gelip bunu Türkiye’de karşıladı. Bu da bizi memnun ediyor.” şeklinde açıklamada bulunmuş oldu.

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne den karşılıyor #3

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne den karşılıyor #4

Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne den karşılıyor #5

#Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor #Son Dakika Haber

#Bulgarlar, mobilya ihtiyacını da Edirne'den karşılıyor #2022