#Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda #Son Haberler

#Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda #Güncel Haberler

#Bolu039da #sudan #zehirlenen #kişiden #8039i #yoğun #bakımda
Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda-

Kurban Bayramı’ndan itibaren sudan zehirlenme vakalarının devam etmiş olduğu Yuva köyünde 8’i yoğun bakımda olmak suretiyle 26 hastanın tedavisinin sürdürüldüğü açıklandı.

Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda

Bolu’nun Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde, Kurban Bayramı’nın son gününden adım atmak suretiyle bir çok çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü.

Hastaneye aralıklarla götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere nazaran sudan zehirlendiği tespit edildi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü, bazı hastalarda ishal sebebiyle böbrek yetmezliği başladı.

8’i yoğun bakımda 26 hastanın tedavisi sürüyor

Durumu ağırlaşan hastalar, başka şehirlerdeki hastanelere götürüldü. Son olarak açıklanan rakama nazaran, toplamda 141 şahıs zehirlendi. 1 kişinin öldüğü zehirlenme vakaları sonrası 8’i yoğun bakımda olmak suretiyle 26 hastanın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Bolu’da zehirlenmelerin yaşandığı köyde yeni vakalar çıktı VİDEO ARŞİV

Bolu da sudan zehirlenen 26 kişiden 8 i yoğun bakımda #1

Valilik izahat yapmış oldu

Köyde yeni vakaların çıkmış olduğu iddiaları üstüne Bolu Valiliği izahat yapmış oldu. Valilikten meydana getirilen açıklamada, 1 kişinin benzer şikayetlerle hastaneye başvurduğu sadece şebeke suyu değil, evin bahçesinde bulunan kayıt dışı artezyen suyu kullandığı açıklandı.

Valiliğin yapmış olduğu izahat şöyleki:

“9 Ağustos itibariyle; 18 vatandaşımız servislerde, 8 vatandaşımız yoğun bakımda olmak suretiyle toplam 26 vatandaşımızın tedavisi sıhhat kurumlarımızda devam etmektedir. Son bir haftada sıhhat kuruluşlarımıza; karın ağrısı şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın bu hastalıkla ilgisinin olmadığı belirlenmiş, kanlı ishal şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın ise meydana getirilen araştırmalar neticesinde şebeke suyunu değil, evinin bahçesindeki kayıt dışı artezyen suyunu kullandığını ifade etmesi üstüne ilgili kuyudan numuneler alınmıştır. Hastalık sebebinin bu suya bağlı olup olmadığı hakkında tetkikler yapılmaktadır. Yuva Köyü’nde tertipli ve devamlı olarak depolardan, şebeke uç sistemlerinden su numune örnekleri alınarak kontroller yapılmaktadır. Ek olarak su depolarının klorlama işlemleri rutin olarak devam etmektedir.”

 

Bolu da sudan zehirlenen 26 kişiden 8 i yoğun bakımda #2

Bolu da sudan zehirlenen 26 kişiden 8 i yoğun bakımda #3

Bolu da sudan zehirlenen 26 kişiden 8 i yoğun bakımda #4

Bolu da sudan zehirlenen 26 kişiden 8 i yoğun bakımda #5

#Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda #Son Dakika Haber

#Bolu'da sudan zehirlenen 26 kişiden 8'i yoğun bakımda #2022