#Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı #Son Haberler

#Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı #Güncel Haberler

#Boğaziçi #Üniversitesi #Mezunlar #Derneği #lokalinde #alkol #satışı #yasaklandı
Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı-

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, mezunlar derneğinin lokalinde alkol satışlarının yasaklandığını duyurdu..

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı

Boğaziçi Üniversitesi, yeni bir münakaşa mevzusuyla gündemde..

Alkol satışı yasaklandı

Boğaziçi Mezunlar Derneği (BÜMED) yönetimi, üyelerine yapmış olduğu bilgilendirmede kampüse araçla girişlerin sınırlandırıldığını ve üniversite içindeki tesiste alkol satışının rektörlük tarafınca yasaklandığını duyurdu.

BÜMED ek olarak rektörlüğün, yetkisi olmamasına karşın alkol ruhsatı olan lokale daha ilkin beş kez para cezası kestiğini belirtti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  • “1- BÜMED tesisimizin, okulumuzla olan bağımızın sağlam kalmasında en büyük paylardan birisine haiz bulunduğunu biliyoruz. Bugüne dek özgürce eriştiğimiz tesisimizde bugün itibariyle Üniversite yönetiminin almış olduğu karar ile otoparka giriş çıkış şartlarımız maalesef değişmektedir. Üniversite arazisi içinde bulunan otoparkımıza giriş çıkış şartları, BÜMED’e vasıta girişi meydana getirilen kapının “Üniversite Giriş Kapısı olması” sebebiyle, araçlı girişler için, okul yönetiminden meydana getirilen yeni bir duyuru ile kısıtlanmış olup, bir tek araçlarında BU amblemi bulunanlar yada mezun kartı olanlar otoparkı kullanabilecektir. Bunun haricinde kalan mezunların ve misafirlerin otoparkı kullanımı yasaklanmıştır. Toplantı salonlarına, spor salonuna, restorana, tenise gelen misafirlerimiz, isimlerini Güvenlik Kapısına bildirilmek şartıyla, araçlarını park etmeden girebileceklerdir. Bugüne dek bir engelleme ile karşılaşmadan ulaştığımız evimize üniversite yönetimi tarafınca getirilen bu yeni düzenin gözden geçirilmesi için iletişimimiz devam etmektedir. Sizleri, eğer yoksa, derhal mezun kartı başvurusunda bulunarak okulumuza özgür giriş çıkış hakkımıza haiz çıkmaya çağrı ediyoruz. BÜMED ziyareti esnasında mezun kartları kesinlikle yanınızda bulundurulmalıdır. BÜMED Kartlarının da kullanılması mümkün olacaktır. BÜMED kartınızı BÜMED’den kolaylıkla edinebilirsiniz.
  • 2- Lokal sınırları dahilinde alkollü içki satılması, tesiste alkol ruhsatı olmasına karşın, üniversite yönetimi tarafınca okul sınırları içinde alkol satılamayacağı öne sürülen nedeni ile yasaklanmıştır. Üniversite yönetimi nezdinde yaptığımız girişimler sonuçsuz kalmış, BÜMED’e 14 Mayıs tarihinden itibaren 5 kez toplam 575,371 TL tutarında ceza kesilmiştir. Üniversite yönetiminin bu şekilde bir yönetimsel para cezası kesme yetkisi bulunmamaktadır. Bu mevzuda hukuki girişimlerimiz olacaktır. Alkollü içki satışının, lüzumlu hukuki girişimler sonuçlanmadan, faaliyetlerimizi engellememesi için Lokal’de hizmet veren Niche Cafe’de alkol satışının durdurulması için kendilerine ihtiyaç duyulan uyarı yapılmıştır. Otopark ve toplumsal tesislerle ilgili kararlar işletmecilerimizi ve BÜMED’in gelirlerini negatif etkileyecektir. BÜMED’in mezunlara yönelik faaliyetleri ile Üniversitemizin gereksinim duyan öğrencilere burs, akademisyenlere lojman yardımı benzer biçimde Üniversitemizin kıymetini ve mevcudiyetini korumaya yönelik etkinliklerini devam ettirebilmesi için siz değerli üyelerimizin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.”

 

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı #1

#Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı #Son Dakika Haber

#Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği lokalinde alkol satışı yasaklandı #2022

Başa dön tuşu