#BM'den Türkiye'ye mülteci teşekkürü #Son Haberler

#BM'den Türkiye'ye sığınmacı teşekkürü #Güncel Haberler

#BM039den #Türkiye039ye #sığınmacı #teşekkürü
BM'den Türkiye'ye sığınmacı teşekkürü-

Birleşmiş Milletler İnsani İşlerden Görevli Genel Yazman Yardımcısı Joyce Msuya, “dünyanın en fazla sayıda sığınmacı barındıran ülkesi” olması dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür etti.

BM'den Türkiye'ye mülteci teşekkürü

BM Genel Sekreteri Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, BM Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, Joyce Msuya’nın, Gaziantep ve Hatay’ı da kapsayan 5 günlük Türkiye ziyaretini tamamladığını, bu sürede yerinden edilmiş Suriyeli hanımefendilerin yanı sıra insani yardım ortakları, BM mensubu, bağışçılar ve sınır ötesi yardım müdahalesine katılan Türk hükümet yetkilileriyle bir araya geldiğini belirtti.

Mültecilere ev sahipliği icra eden Türkiye’ye teşekkür

AA’nın haberine gore; Haq, “Matsuya, insani yardım çalışmalarını desteklediği için Türkiye hükümetini alkışladı ve 3,7 milyon mülteciye ev sahipliği yapmış olduğu için dünyanın en fazla sayıda sığınmacı barındıran ülkesi olan Türkiye’ye teşekkür etti.” ifadesini kullandı.

BM den Türkiye ye mülteci teşekkürü #1

“Suriye’de 4.1 milyon insan, BM yardımlarına güveniyor”

“Kuzeybatı Suriye’de 4,1 milyon insan, temel gereksinimlerini karşılamak için BM yardımına güveniyor.” diyen Sözcü Yardımcısı, her ay Türkiye üstünden besin ve öteki yardımlarının Suriye’deki 2,4 milyon kişiye ulaştırılmış olduğu bilgisini aktardı.

Farhan Haq, Güvenlik Konseyi’nin ek bir uzatma vermemesi durumunda Suriye’ye sınır ötesi yardımların 6 ay içinde kış mevsiminin ortasında sona ereceğine dikkati çekti.

BM den Türkiye ye mülteci teşekkürü #2

Haq, Genel Yazman Yardımcısı Joyce Msuya’nın sınır ötesi yardım mekanizmasındaki “titiz seyretme sürecini ve ortaya koyduğu farkı gördüğünü” altını çizdi.

Joyce Msuya’nın 25 Temmuz itibarıyla Türkiye’ye gelmiş olarak Suriye’ye sınır ötesi insani yardımların teslimat mekanizmasındaki emek harcamaları yakından izleyeceği bildirilmişti.

#BM'den Türkiye'ye sığınmacı teşekkürü #Son Dakika Haber

#BM'den Türkiye'ye sığınmacı teşekkürü #2022

Başa dön tuşu