#Bilecik'in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor #Son Haberler

#Bilecik'in Osmaneli kazasının zamanı gün yüzüne çıkıyor #Güncel Haberler

#Bilecik039in #Osmaneli #kazasının #zamanı #gün #yüzüne #çıkıyor
Bilecik'in Osmaneli kazasının zamanı gün yüzüne çıkıyor-

Zamanı süresince asla işgal görmeyen Bilecik ve çevresindeki tek ilçe olan Osmaneli’de meydana getirilen bilimsel nitelikli emek harcamalar sonucunda bir tarih yeniden canlanıyor.

Bilecik'in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor

Birçok zamanı yapıyı bünyesinde barındıran Bilecik’in Osmaneli ilçesi, araştırmalar için ehemmiyet arz ediyor. Daha önceki yıllarda zamanı ortaya sermek için başlatılan araştırmalar bu yıl da değişik açılardan devam ediyor.

Daha ilkin asla işgale uğramaması ile ön plana çıkan ilçedeki emek harcamalar, Marmara Üniversitesi Eskiçağ ve Tarih Kısmı öğretim üyelerinin katkılarıyla yaşam buluyor.

İlçenin zamanı antik dönemden Osmanlı dönemine kadar uzanıyor

Osmaneli ilçesinde antik dönemden Osmanlı dönemine kadar, yollar, kaleler, köprüler, kuleler, gömüt taşları, türbeler benzer biçimde zamanı yaratı ve varlıklarla ilgili emek harcamalar sürüyor.

Bilecik in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor #1

Araştırmada geniş bir kadro vazife alıyor

İHA’nın haberine bakılırsa daha önceki yıllarda Osmaneli’de birçok eseri ortaya çıkaran ve bunu kitap haline getiren Doç. Dr. Hüseyin Sami Öztürk ve Prof. Dr. Fehmi Yılmaz, bu yıl da ilçede araştırmalarını devam ettiriyor.

İkiliye çalışmalarında  Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Abdülhamid Kırmızı, Araştırma Görevlisi Hazel Deniz Tokyay, Ezgi Demirhan Yılmaz ve Bakanlık Temsilcisi Cihat Topoz da katılıyor.

Bilecik in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor #2

“İşgal görmeyen Bilecik ve çevresindeki tek ilçe olan Osmaneli dünyada yükselen kıymet”

Meydana getirilen emek harcamaları yerinde inceleyen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili dünyada son günlerde artan informasyon edinme ve dili, yönetim biçimi, başarının perde arkası ve birçok mevzu Söğüt olmasıyla birlikte Osmaneli ilçemizde cazip hale getiriyor. Söğüt ve Bilecik devletimizin destekleri ile organizasyonlarda tanıtılıyor. Anadolu Selçuklu, Osmanlı kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşı’ndaki önemi sebebiyle oldukca kıymetli geçmişe ve tarihe haiz Osmaneli, üniversitelerimizin desteği, kıymetli hocalarımızın araştırma ve yayınları ile kendini tanıtmaya başladı. İşgal görmeyen Bilecik ve çevresindeki tek ilçe olan Osmaneli, haiz olduğu tarihsel ve kültürel varlıklarıyla Türkiye ve dünyada yükselen kıymet olmayı hak ediyor.” dedi.

Bilecik in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor #3

Bilecik in Osmaneli ilçesinin tarihi gün yüzüne çıkıyor #4

#Bilecik'in Osmaneli kazasının zamanı gün yüzüne çıkıyor #Son Dakika Haber

#Bilecik'in Osmaneli kazasının zamanı gün yüzüne çıkıyor #2022