#Biden'ın karantinası sona erdi #Son Haberler

#Biden'ın karantinası bitmiş oldu #Güncel Haberler

#Biden039ın #karantinası #sona #erdi
Biden'ın karantinası sona erdi-

ABD Başkanı Joe Biden’ın, bu sabah meydana getirilen Kovid-19 testinin negatif çıkmasının arkasından karantinasının sona erdiği bildirildi. Biden, “18 gün aradan sonrasında temizim” dedi.

Biden'ın karantinası sona erdi

ABD Başkanı Joe Biden uzun süredir koronavirüs ile savaşım ediyordu.

Dün yaptırdığı koronavirüs testinin negatife döndüğü malum Biden’ın sıhhat durumuna ilişkin yeni bir paylaşım yapılmış oldu.

Doktoru Kevin O’Connor tarafınca meydana getirilen açıklamada, dün meydana gelen negatif kontrol sonucundan sonrasında bu sabah meydana getirilen Kovid-19 testinin de negatif çıkmış olduğu kaydedildi.

Karantina bitti

Karantinanın son erdiği belirtilirken Biden’ın güvenle, halkla temaslarına ve başkanlık seyahatlerine geri döneceği ifade edildi.

“18 gün aradan sonrasında temizim”

Doktorunun açıklamasından sonrasında Delaware’deki yazlığına hareket etmek için Beyaz Saray’dan ayrılan Biden, basın mensuplarına kendisini iyi hissettiğini belirterek, “18 gün aradan sonrasında temizim.” dedi.

Biden ın karantinası sona erdi #1

Biden’ın koranavirüs testi ilk olarak 22 Temmuz’da pozitif çıkmıştı

Başkan Biden’ın dün meydana getirilen Kovid-19 testi negatif çıkmış sadece doktoru, “İhtiyaten önlemli olmak için ikinci testi negatif çıkana kadar Başkan sıkı yalıtım önlemlerine devam edecek.” demişti.

Kovid-19 testi ilk olarak 22 Temmuz’da pozitif çıkan Biden, 5 günlük Paxlovid ilacı ile meydana getirilen tedavinin arkasından testlerin negatif çıkması üstüne 27 Temmuz’da işinin başına dönmüştü.

Tabip O’Connor, Kovid-19 tedavisinde “Paxlovid” isminde ilacı kullanan hastaların ufak bir kısmında testlerin yine pozitife dönme durumu olduğuna işaret ederek, Biden’a da sık sık kontrol yaptıklarını aktarmıştı.

AA’nın haberine gore; 30 Temmuz’da meydana getirilen kontrol sonucunun gene pozitif çıkması üstüne Biden yine karantinaya alınmıştı.

Biden ın karantinası sona erdi #2

#Biden'ın karantinası bitmiş oldu #Son Dakika Haber

#Biden'ın karantinası bitmiş oldu #2022

Başa dön tuşu