#Beşiktaş'tan genç oyunculara özel menajerlik sistemi #Son Haberler

#Beşiktaş'tan genç oyunculara hususi menajerlik sistemi #Güncel Haberler

#Beşiktaş039tan #genç #oyunculara #hususi #menajerlik #sistemi
Beşiktaş'tan genç oyunculara hususi menajerlik sistemi-

Beşiktaş yönetimi, özkaynak sisteminde yer edinen ve A takıma yükselen yetenekli gençleri kaybetmemek için bazı menajerlik şirketleriyle anlaşmaya varacak.

18 yaşındaki genç yıldız talibi Emirhan İlkhan’ın 4.5 milyon euroluk özgür kalma bedeli karşılığında Torino ile anlaşmasının üzüntüsünü yaşayan Beşiktaş’ın, yetenekli altyapı oyuncularını ileride gerçek kıymetini bulduğunda yüksek bonservis bedeliyle satabilmek için hususi bir hazırlık yapmış olduğu ortaya çıktı.

Buna nazaran siyah-beyazlılar, iyi ilişkiler içinde bulunmuş olduğu bazı menajerlik şirketleriyle genç oyuncular için hususi bir antak kalma meydana getirecek. Kabul eden altyapı oyuncularının menajerliğini bu firmalar üstlenecek.

Rangers’a aktarma olan Rıdvan Yılmaz ve genç stoper Serdar Saatçı’nın yeni sözleşme imzalamamalarının yanı sıra Emirhan İlkhan’ın Torino ile anlaşmasında menajerlerin mühim oranı bulunduğunu düşünen Beşiktaş, ileride yaşanabilecek benzer durumları önlemek istiyor. Yönetim, özkaynak sistemindeki futbolcuların belirlenen menajerler yada şirketlerle çalışmasını istiyor.

Beşiktaş tan genç oyunculara özel menajerlik sistemi #1

Avrupa’da benzer uygulamalar var

Bu uygulamanın Avrupa’da örneklerinin bulunmuş olduğu kaydedildi. Bilhassa altyapısı kuvvetli bazı futbol takımlarının genç kabiliyetleri kaybetmemek adına bazı menajerler ve şirketlerle ortaklaşa iş yapmış olduğu ve bu mevzuda başarı sağlamış olduğu ifade edildi.

Siyah-beyazlılar, özkaynak oyuncuları için kısa süre içinde somut adımlar atmayı hedefliyor.

Beşiktaş tan genç oyunculara özel menajerlik sistemi #2

#Beşiktaş'tan genç oyunculara hususi menajerlik sistemi #Son Dakika Haber

#Beşiktaş'tan genç oyunculara hususi menajerlik sistemi #2022