#Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #Son Haberler

#Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #Güncel Haberler

#Beninli #Bakan039ın #Macron039un #dokunduğu #omuzunu #temizlemesi #gündem #oldu
Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu-

Benin Dışişleri Bakanı Aurelien A. Agbenonci’nin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dokunduğu omuzunu eliyle temizlemesi toplumsal medyada gündem oldu. Fakat Fransız medyası görüntüleri es geçti.

Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Afrika turu kapsamında 25-28 Temmuz’da Kamerun, Benin ve Gine Bissau’yu ziyaret etti.

Elysee Sarayı, Macron’un ziyaretinin, Fransa’nın Afrika kıtasıyla ilişkileri yenileme sürecinin bir parçası bulunduğunu deklare etti.

Macron’un ziyaretiyle Afrikalılar, Fransa’nın kıtada sömürge döneminde işlediği suçları gündeme getirerek Fransa’nın bu suçları kabul etmesi çağrısı yapmış oldu.

Beninli Bakan’ın yapmış olduğu hareket gündem oldu

Öte taraftan 27 Temmuz’da Benin’e giden Emmanuel Macron, mevkidaşı Patrice Talon ile görüşmesinde Benin Dışişleri Bakanı Aurelien A. Agbenonci’nin, Emmanuel Macron’un dokunduğu omuzunu eliyle temizlemesi toplumsal medyada gündem oldu.

Toplumsal medyada yer edinen görüntülerde Macron, mevkidaşı Patrice Talon ile baş başa konuşmuş olduğu sırada birazcık ilerdeki Dışişleri Bakanı Agbenonci’yi yanlarına çağırıyor.

Macron, yanlarına gelen Agbenonci’nin omzuna dokunarak bir şey söylüyor.

Macron’un eliyle dokunduğu yeri Bakan Agbenonci, anında parmak uçlarıyla temizleyerek silkeliyor.

Beninli Bakan’ın, Macron’un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu

Beninli Bakan ın, Macron un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #1

Fransız medyası görüntüleri es geçti

Söz mevzusu görüntüler, Fransız medyasında yer almasa da internasyonal basın ve toplumsal platformlarda gündem oldu.

Twitter kullanıcıları, Fransız Cumhurbaşkanı Macron’un buyurgan olmaya çalışırken “ufak düşmüş olduğu” yorumunu yapmış oldu.

Bir kullanıcı da videoya yapmış olduğu yorumda, daha ilkin bir kişinin eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye söylediği “Dokunma bana, kirletiyorsun.” sözüne atıfta bulunmuş oldu.

Başka bir kullanıcı da Macron’un daima başkasına çocukmuş şeklinde davranarak üstünlük kurma çabasında bulunduğunu belirtti.

Öteki bir Twitter kullanıcısı da eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kameralar karşısında Macron’un yakasını parmakla silkelediği görüntüyü videonun altına ilave ederek “Trump şeklinde olmaya mı çalışıyor ne?” ifadesini kullandı.

Beninli Bakan ın, Macron un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #2

Beninli Bakan izahat yapmak mecburiyetinde bırakıldı

Hareketinin gündem olmasıyla “zor durumda kalan” Agbenonci Twitter hesabından, Macron’un ceketindeki tozu kendisine gösterdiği için omzunu silkelediği açıklamasını yapmış oldu.

Kullanıcılar ise Agbenonci’nin açıklamasının altında Macron’un başka ülkelerin liderlerine benzer hareketleri yapmış olduğu videoları paylaştı.

AA’nın haberine bakılırsa; Crawley Violette adlı kullanıcı, Bakan’ın açıklamasının altına “Sayın Bakan Afrika’ya ders vermeye gelen (Macron’un) küçümseyici hareketini püskürtmekle iyi yaptınız. Fransa’yı utandırdı.” yorumunda bulunmuş oldu.

Beninli Bakan ın, Macron un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #3

#Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #Son Dakika Haber

#Beninli Bakan'ın, Macron'un dokunduğu omuzunu temizlemesi gündem oldu #2022

Başa dön tuşu