#Bahçelievler’de bina yıkımı sırasında yandaki apartman zarar gördü #Son Haberler

#Bahçelievler’de bina yıkımı esnasında yandaki apartman ziyan oldu #Güncel Haberler

#Bahçelievlerde #bina #yıkımı #esnasında #yandaki #apartman #zarar #görmüş oldu
Bahçelievler’de bina yıkımı esnasında yandaki apartman zarar gördü-

İstanbul Bahçelievler’de kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yıkımı meydana gelen binadan kopan beton parça, bitişiğinde bulunan 5 kattan oluşan binaya zarar verirken, bina boşaltıldı.

Bahçelievler’de bina yıkımı sırasında yandaki apartman zarar gördü

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Begonya Sokak’ta bulunan 37 senelik apartman kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde ortalama 5 ay ilkin boşaltıldı.

Apartmanın yıkımı için dün sabah saatlerinde takımlar emek verme başlattı. Emek verme esnasında yıkılan apartmandan kopan beton parçalar, bitişikteki 5 kattan oluşan apartmanın 4 katına zarar verdi.

Bina kısmen tahliye edildi

İhbar üstüne vaka yerine belediye ve zabıta ekipleri sevk edildi. Önlem amacıyla apartmanın bir kısmı tahliye edildi. Tahliye edilen kişiler Bahçelievler Belediyesi’nin tahsis etmiş olduğu otellere yerleştirilirken meydana getirilen kontrollerin arkasından belediye tarafınca binanın tadilatının yapılacağı öğrenildi.

Bahçelievler’de bina yıkımı esnasında yandaki apartman ziyan oldu – VİDEO

“Dehşet anında kızım evdeydi”

İHA’nın haberine nazaran; olayın yaşandığı sırada kızının evde bulunduğunu özetleyen Soner İnce, “Benim büyük kızım evdeydi dehşet anında. Bir kaç dakika ilkin banyodan çıkıyor. Ev şu anda darmaduman halde. Kızım mutfaktayken yandaki yıkımdan dolayı beton parçaların bir kısmı binaya yıkılıyor. Bina hasar görmüş oldu. Allahtan can kaybı yok. Kısaca buradaki işte sorun var. Bina yıkımında sorun var. Operatörlerde sorun var. Fen işleri geldi. Belediye geldi. Dünden beridir ilgileniyorlar sağ olsunlar. Evindeki hasarları yazdılar. Şu anda ben onu temenni ediyorum. Ona nazaran hareket edeceğim. Her hangi bir şikayette bulunmadım. Gerekirse hakkımı arayacağım. Benim evimde eşya kalmadı şu anda. Ben verilen hasarı hesap edemiyorum. Baya bir hasar var. Makinalarım gitti. Televizyonlarım hasar görmüş oldu. Bilgisayarlarım ezilmiş. Her şey paramparça. Bu benzer biçimde olayların yaşanmasını istemiyoruz. Bu acemilikle işler yapılmamalı” dedi.

Bahçelievler’de bina yıkımı sırasında yandaki apartman zarar gördü #1

“Tamamen denetim dışı”

Olayın tamamen denetim dışı bulunduğunu belirten inşaat şirketi yetkilisi Adem Ufak, “Bizim kendi makinamız bu taraftaki tablanın bağlantıları birbirine bağlı olmadan ve bu bağlantının da bu tarafta çalışmasından etkilendiğinde bina bel verdi. Bina bel verince üstündeki tabla karşı binaya zarar verdi. Tamamen denetim dışı. Buna ne kadar tedbir de alsan olmaz. Bizim müdahale ettiğimiz taraf bu taraf kayan taraf diğer taraf. Sağ taraftaki emek verme tamamen betonun zayıflığından kirişin demirinin zayıflığından altılık demir kullanılmış. Bina da aslına bakarsan deniz kumundan yapıldığı hala belli” şeklinde konuştu.

#Bahçelievler’de bina yıkımı esnasında yandaki apartman ziyan oldu #Son Dakika Haber

#Bahçelievler’de bina yıkımı esnasında yandaki apartman ziyan oldu #2022

Başa dön tuşu