#Amasya'nın 'mavi köyü' Gökpınar'da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #Son Haberler

#Amasya'nın 'mavi köyü' Gökpınar'da 2.5 yıl sonrasında ilk koronavirüs vakası #Güncel Haberler

#Amasya039nın #039mavi #köyü039 #Gökpınar039da #yıl #sonrasında #ilk #koronavirüs #vakası
Amasya'nın 'mavi köyü' Gökpınar'da 2.5 yıl sonrasında ilk koronavirüs vakası-

Koronavirüs salgınının başından beri tedbirler yardımıyla asla olay görülmediği için ‘mavi köy’ olarak malum Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyünde virüse ilk yakalanan köy muhtarı oldu.

Amasya’da 32 haneli 50 sözü geçen olan “mavi köy” olarak da malum yerleşime virüsün uğramaması için canla başla çalışan Gökpınar Köyü Muhtarı Metin Şahin, mavi köylerine nazar değdiğini söylemiş oldu. Muhtar Şahin ile beraber ortalama 2,5 yıldan sonrasında ilk kez köyde 5 şahıs korona virüse yakalandı.

“Aşı olduğum için hafifçe geçirdiğimi düşünüyorum”

İHA’nın haberine gore; Salgının Türkiye’de görülmeye başladığından itibaren fazlaca savaşım verdiklerini hatırlatan Şahin, “Vatandaşa maske, dezenfektan dağıttık. Her hafta ateşlerini ölçtük. Ortalama 2,5 senedir bizim köyümüzde asla olay olmadı. Bu Kurban Bayramı’nda ikimiz de sonucunda bu kovid vakasıyla tanıştık. Aşıların yararını gördük, ben 6 kez aşı oldum. Aşı olduğum için bu şekilde hafifçe geçirdiğimi düşünüyorum. Asla olmayanlar gelsinler aşı olsunlar. Bu meretten kurtuluş yok” dedi.

Amasya’nın ‘mavi köyü’ Gökpınar’da 2.5 yıl sonrasında ilk koronavirüs vakası – VİDEO

“Mavi köyümüze maalesef nazar değdi”

Bu zamana kadar ‘mavi köy’ olarak anılmalarının kendilerini gururlandırdığını vurgulayan Şahin, “İnsanlar buna uymalı. Temizliğe, dezenfektana, mesafeye, bilhassa maskeye uymalılar diyorum doğrusu. Önceki dönemlerde köyümüze İstanbul’dan gelenlere sıkı tedbirler yapıyorduk. Ikimiz de o süre özgür bırakınca şimdi benimle birlikte köyümüzde dört şahıs daha var. Mavi köyümüze maalesef nazar değdi” diye konuştu.

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #1

Kendilerinin salgından korunması için tedbirler tatbik eden muhtarlarına şifalar dileyen köy sakinlerinden 73 yaşındaki Sedat Gündüz de, “O denli dikkat etmesine karşın oldu. Demek ki İstanbul’dan gelenlerden dolayı olabilir. Birbirimize mesafeli, doğrusu sarılma, öpüşme bu şekilde şeyler olmaması lazım. Aşı olması lazım doğal ki. Mavi köyümüze nazar değdi diyorum” şeklinde konuştu.

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #2

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #3

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #4

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #5

Amasya nın mavi köyü Gökpınar da 2.5 yıl sonra ilk koronavirüs vakası #6

#Amasya'nın 'mavi köyü' Gökpınar'da 2.5 yıl sonrasında ilk koronavirüs vakası #Son Dakika Haber

#Amasya'nın 'mavi köyü' Gökpınar'da 2.5 yıl sonrasında ilk koronavirüs vakası #2022

Başa dön tuşu