#Almanya'da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca kişi kiralarını ödeyemeyebilir #Son Haberler

#Almanya'da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca şahıs kiralarını ödeyemeyebilir #Güncel Haberler

#Almanya039da #Kiracılar #Birliğinden #uyarı #Milyonlarca #şahıs #kiralarını #ödeyemeyebilir
Almanya'da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca şahıs kiralarını ödeyemeyebilir-

Almanya’da Federal Kiracılar Birliği Başkanı Lukas Siebenkotten, artan enerji tutarları sebebiyle milyonlarca kişinin konut kiralarını ödeyememe duruma gelebileceği uyarısında bulunmuş oldu.

Avrupa’da Ukrayna-Rusya Savaşı’yla başlamış olan enerji krizi, tüm sektörleri etkiliyor..

Almanya’da Federal Kiracılar Birliği Başkanı Lukas Siebenkotten,  Tagesspiegel gazetesine yapmış olduğu açıklamada, enerji fiyatlarındaki artıştan bilhassa alt gelir gruplarının etkileneceğini, hükümetin gaz için sonbaharda getirmeyi organize ettiği katkı payından dolayı bir ailenin ortalama 1000 euro ek maliyetle karşı karşıya kalabileceğini dile getirdi.

“Yıl sonunda büyük bir ek ödeme olmayacak sadece 2023 hakikaten oldukça fena olacak”

Bunu ödemek için oldukça sayıda kişinin güçlük çekeceğinin altını çizen Siebenkotten, “Gelecek yıl, büyük bir ek ödeme olacağından kaygı ediyorum. Enerjide en yüksek fiyat artışları bu yıl gerçekleşti ve bu 2023’te hesaplanacak. Bu senenin sonunda 2021’in hesapları gelecek, bundan dolayı yıl sonunda büyük bir ek ödeme olmayacak sadece 2023 hakikaten oldukça fena olacak.” ifadelerini kullandı.

Hükümete, kira yardımı mevzusunda düzeltim yapma çağrısı

AA’da yer edinen habere gore Siebenkötter, gelirleri toplumsal yardım alanların birazcık üstünde olduğundan bundan faydalanamayanların bilhassa fiyat artışlarından etkileneceğini vurgulayarak, “Burada milyonlarca insandan söz ediyoruz.” dedi.

Orta gelirli insanların da yüksek kira ücretleri ve pahalı enerji tutarları sebebiyle güçlük çekeceğini belirten Siebenkötter, hükümeti “kira yardımı mevzusunda düzeltim halletmeye” çağırdı.

Almanya da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca kişi kiralarını ödeyemeyebilir #1

#Almanya'da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca şahıs kiralarını ödeyemeyebilir #Son Dakika Haber

#Almanya'da Kiracılar Birliğinden uyarı: Milyonlarca şahıs kiralarını ödeyemeyebilir #2022