#Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #Son Haberler

#Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #Güncel Haberler

#Aksaray039da #bir #sürücü #benzin #alırken #çakmağı #çakınca #alev #içinde #kaldı
Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı-

Aksaray’da bir sürücü, ATV motoruna benzin alırken çakmağı ateşledi. Benzin pompası, ATV motor ve 2 şahıs alevler içinde kaldı.

Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı

27 Temmuz günü Büyük Bölcek Mahallesi Endüstri Kavşağında bulunan bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen vakada,  ATV motoru ile benzin almaya gelen Mustafa A. (25) benzin pompasına yanaştı ve deponun kapağını açtı.

Benzin dolumu esnasında çakmağı yaktı

Pompaya gelen pompa görevlisi Mehmet Akbulut (27) pompayı alarak ATV’nin deposuna benzin vermeye başladı. ATV’nin üstünden bile inmeyen ATV sürücüsü Mustafa A. dolum yapıldığı esnada elindeki çakmağı depoya yaklaştırarak çakmağı ateşledi.

Alevler içinde kaldı

Ateşlemenin arkasından ilkin ATV sonrasında da benzin pompası alevler içinde kaldı. Saniyeler içinde alev topuna dönen ATV ve pompadaki alevler pompa görevlisini ve ATV sürücüsünü de alev topuna çevirdi. Alevler içinde kalan ATV sürücüsü yanarak pompadan kaçmaya çalışırken tüm bu yaşananlar akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerasına yansıdı.

Aksaray da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #1

Öteki görevliler yangını söndürdü

İstasyonda bulunan öteki akaryakıt pompası görevlileri yangın söndürme tüpleri ile ilkin yanan ATV sürücüsünü söndürdü sonrasında da ATV ile akaryakıt pompasını söndürdü.

Akaryakıt istasyonu görevlilerinin anında müdahalesi ile büyük bir faciadan dönülürken, pompa görevlisi ve ATV sürücüsü yanarak yaralandı. ATV’nin arkasında yolcu olarak bulunan bir başka şahıs de alevlerden son anda kaçarak kurtuldu.

ATV sürücüsünün dirimsel tehlikesi devam ediyor

İhbar üstüne vaka yerine sevk edilen sıhhat ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonrasında ambulanslarla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırdı. Burada ilk müdahaleleri meydana getirilen yaralılar Konya Kent Hastanesine sevk edildi. Burada tedavi altına alınan yaralılardan ATV sürücüsü Mustafa A.’nın dirimsel tehlikesinin devam etmiş olduğu öğrenilirken, pompa görevlisi Mehmet Akbulut’un ise bacağında ve kollarında yanıklar olduğu, durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Aksaray da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #2

“12 saniyede yangın denetim altına alınıyor”

Yaşanmış olan vakası özetleyen akaryakıt istasyonu sahibi Osman Yılmaz, İHA’ya yapmış olduğu açıklamada “Kamera kayıtlarını incelediğimiz vakit gördüğümüz kadarıyla ATV sürücüsü yakıt almış olduğu sırada çakmak ile deponun orada bir ateşleme yapıyor, onun sonucunda çıkan alevler sebebiyle hem kendisi yaralanıyor hem de pompa görevlisi yaralanıyor. İstasyonumuzdaki öteki arkadaşlarımızın soğukkanlılığı yardımıyla süratli bir halde müdahale ediliyor ve 12 saniye benzer biçimde kısa bir sürede yangın tamamen denetim altına alınıyor. İstasyonumuzda ayda 1 sefer acil durumlarla ilgili personellerimize eğitim veriyoruz. Yangın tüplerinin periyodik kontrollerini yaptırıyoruz, basınçlarını devamlı denetim ediyoruz. İş sağlığı ve güvenliği mevzusunda da devamlı dışarıdan eğitimlerimizi alıyoruz” diye konuştu.

“Pompa görevlisinin durumu iyi, üzücü bir vaka oldu”

Hastanede tedavisi devam eden akaryakıt istasyonu mensubunun ayağında yanık bulunduğunu dile getiren Osman Yılmaz, “Personelimizin durumunu hastane yetkililerinden aldığımız bilgilerle takip ediyoruz. Arkadaşımızla da devamlı temas halindeyiz. Üzücü bir vaka oldu. Keşke bu şekilde bir vaka yaşanmasıydı. Akaryakıt istasyonlarında müşterilerimize bilhassa telefonla oynamamalarını, sigara içmemelerini rica ediyoruz. Bu işletmeler oldukça tehlikeli olduğundan dikkat edilmesi lazım. Oldukça kısa bir sürede büyük felaketler yaşanabilir. ATV sürücüsü de Konya Kent Hastanesi’nde tedavi altında. Vaka anında gelen itfaiye ekiplerinin vaka yerinde bulmuş olduğu bir çakmak var. İtfaiye raporu hemen hemen elimize geçmedi. Savcılık soruşturmayı başlattı” dedi.

Yaşanmış olan vakası özetleyen istasyon vardiya şefi Muhammet Ergin ise “Ben yakıt verirken, öteki pompadan bir bağrışma duydum. Soğukkanlı bir halde ilk olarak alev alan arkadaşlarımızı söndürdük arkasından pompayı ve alevlerin sıçradığı ATV aracı söndürdük. Yangını 12 saniyede denetim altına aldık. Bu tip yangınlarla ilgili ayda 1 kere eğitim alıyoruz ve arkadaşlarımızı da bilgilendiriyoruz. Görüldüğü benzer biçimde 12 saniye benzer biçimde kısa bir sürece bir faciayı önledik. Şirket sahiplerimiz yangına süratli bir halde müdahale yaptığımız için beni ödüllendirdi. Ödül için teşekkür ederim, mühim olan yangını denetim altına almaktı” dedi.

Vakayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Aksaray da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #3

#Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #Son Dakika Haber

#Aksaray'da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı #2022