#ABD'ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #Son Haberler

#ABD'ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #Güncel Haberler

#ABD039ki #okul #saldırısında #ölen #kişinin #yakınları #Polis #geç #davrandı
ABD'ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı-


Teksas’ta 19 çocuk ve 2 öğretmenin öldürülmüş olduğu ilköğretim saldırısında polis, saldırganı durdurmak için zamanında müdahale etmemekle suçlanıyor.

ABD’den Teksas eyaletine bağlı Uvalde nahiyesinde 19 çocuk ve 2 öğretmenin öldürülmüş olduğu ilköğretim saldırısı esnasında, okulun çevresinde toplanan aile üyesi ve çevredekilerin tabanca sesleri üstüne okula girmek için tereddüt eden polise öfkelendiği açıklandı.

Okulun karşısında evi bulunan Juan Carranza, vaka anında bazı kişilerin dışarıda bekleyen polise, “İçeriye gidin, içeriye gidin” şeklinde öfkelenerek bağırdıklarını aktardı.

Carranza, polislerin okula daha erken müdahale etmeleri icap ettiğini kaydederek, “Bir oldukça polis vardı, saldırgan ise bir taneydi.” dedi.

ABD’de bir ilkokula silahlı hücum VİDEO

“Polisler hazırlıksızdı, daha fazlası yapılabilirdi”

AA’nın haberine bakılırsa; saldırıda kızı öldürülen baba Javier Cazares de AP’ye yapmış olduğu açıklamada, saldırıyı duyduğunda okula koşarak geldiğini ve polisi hala binanın haricinde toplanmaya çalışırken gördüğünü söylemiş oldu.

Polisin müdahale etmemesine öfkelenen Cazares, çevrede bekleyen öteki kişilerle okula saldırı etme fikrini gündeme getirdiğini dile getirdi.

Cazares, “Sanırım orada ilk toplanan 5-6 babaydık, polis bizlerden uzaklaşmamızı istiyordu. Kendimizi umursamıyorduk, ‘acil edelim.’ dedim bundan dolayı polisler yapmaları ihtiyaç duyulan hiçbir şeyi yapmıyordu. Çocuklarımızı okuldan dışarı çıkarmak istedik. Polisler hazırlıksızdı, daha fazlası yapılabilirdi.” diye konuştu.

Vakadan birkaç saat sonrasında Cazares, kızı Jacklyn’in yaralı olarak okuldan çıkarıldığını ve hastanede yaşamını kaybettiğini öğrendiğini belirtti.

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #1ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #2

Sınıfın kapısını kilitleyip barikat kurdu

Yetkililer, saldırgan Salvador Ramos’un okula geldiği sırada okul güvenlik memuru ile karşılaştığını sadece karşılıklı ateş açılıp açılmadığı mevzusunda tutarsız ifadelerin bulunduğunu kaydetti.

Teksas Halk Güvenlik Departmanı Sözcüsü Travis Considine, Ramos’un okula girdikten sonrasında vaka yerine gelen dışarıdaki ilk 2 polise ateş açarak yaraladığını belirtti.

Hemen sonra 4. sınıfa girerek 19 talebe ile 2 öğretmeni vurmuş olduğu ve sınıfın kapısını kilitleyip arkasına barikat kurduğu ifade edildi.

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #3

Halk Güvenliği Direktörü Steve McCraw, gazetecilere, Ramos’un ilk silahını ateşlediği an ile hususi polis kuvvetlerince etkisiz hale getirilmiş olduğu vakit içinde ortalama 40 ila 60 dakika geçmiş olduğu bilgisini paylaştı.

Washington Post’un toplumsal medyada paylaşılan çevredekilerin çekmiş olduğu görüntülerde ise saldırganın vaka günü mahalli saatle 11.54’ten ilkin okula girdiğine, polisin saldırganı etkisiz hale getirdiğini 13.06’da duyurduğuna dikkat çekildi.

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #4

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #5

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #6


ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #7

ABD ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #8

#ABD'ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #Son Dakika Haber

Source link

#ABD'ki okul saldırısında ölen 21 kişinin yakınları: Polis geç davrandı #2022

Başa dön tuşu