#ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafından defalarca yumruklandı #Son Haberler

#ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafınca onlarca kere yumruklandı #Güncel Haberler

#ABDde #yaşındaki #genç #polisler #tarafınca #onlarca kere #yumruklandı
ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafınca onlarca kere yumruklandı-

ABD’nin Illinois eyaletinde üstünde tabanca bulunmuş olduğu iddia edilen ve trafik denetimi esnasında polisten kaçan 17 yaşındaki genç, polis tarafınca yere yatırılarak onlarca kere yumruklandı.

ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafından defalarca yumruklandı

ABD’nin Illinois eyaletinde yer edinen Oak Lawn ilçesinde polisin 27 Temmuz’da 17 yaşındaki bir gence uyguladığı şiddete ilişik görüntüler gösterildi.

Polis, silahlı bulunduğunu iddia etmiş olduğu ve trafik denetiminden kaçan Hadi Abuatelah adlı genci yere yatırarak onlarca kere yumrukladı.

Vücudunda kırıklar mevcut

Olayın arkasından hastaneye kaldırılan Abuatelah’ın burnunda, kafatasında ve leğen kemiğinde kırıklar olduğu tespit edildi.

Polis tarafınca gösterilen görüntülerde, Abuatelah ve arkadaşının araçtan indirildikten sonrasında üst araması yapıldığı arkasından Abuatelah’ın polisten koşarak kaçtığı ve kısa bir kovalamacanın arkasından polis tarafınca yakalanan Abuatelah’ın polisler tarafınca yere yatırılarak onlarca kere yumruklandığı görüldü.

Çevredekiler tarafınca keydedilen görüntüde ise, 3 polisin Abuatelah’ın üstüne çıkarak sertlik uyguladığı sırada Abuatelah’ın çığlıkları duyuldu.

ABD’de 17 yaşındaki genç polisler tarafınca yumruklandı

“Üstünden tabanca çıktı”

Polis tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, Şüpheli sözlü komutları dinlemeyi reddetti, bu da iki memurla fizyolojik bir çatışmaya niçin oldu denilerek, Abuatelah’ın üstünden yarı otomatik tabanca çıkmış olduğu ifade edildi.

Vakada hem Abuatelah’ın hem de bir polis memurunun yaralandığı aktarılan açıklamada, vakayla ilgili iç soruşturmanın devam etmiş olduğu ve suçlamaların beklendiği açıklandı.

Polis sertliği protesto edildi

Olayın arkasından onlarca şahıs Oak Lawn Polis Departmanı’nın önünde toplanarak, polis sertliğini protesto etti.

Göstericiler, vakaya karışan polislerin görevden alınması çağrısında bulunmuş oldu. Amerikan İslam İlişkileri Chicago Konseyi Başkanı Ahmed Rehab yapmış olduğu açıklamada, Bu, birinin ne yapıyor olabileceğiyle ilgili değil. Bu, birinin iyi mi tutuklandığı ve tutuklamadan sonrasında ne olduğu ile ilgili. dedi.

Silahın fotoğrafı paylaşıldı

İHA’nın aberine nazaran polis ek olarak, Abuatelah’ın çantasından içinde üç mermi bulunan Raven Arms P25 tipi silahın çıktığını açıklayarak, söz mevzusu silahın fotoğrafını kamuoyu ile paylaştı.

ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafından defalarca yumruklandı #1

#ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafınca onlarca kere yumruklandı #Son Dakika Haber

#ABD’de 17 yaşındaki genç, polisler tarafınca onlarca kere yumruklandı #2022

Başa dön tuşu