#11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #Son Haberler

#11 senelik evli çift art arda kansere yakalandı #Güncel Haberler

#senelik #evli #çift #art #arda #kansere #yakalandı
11 senelik evli çift art arda kansere yakalandı-

Düğünlerinden 2 ay sonrasında testis kanseri haberi ile yıkılan çift, 11 yıl sonrasında meme kanseri haberini aldı. Kansere karşı aşklarıyla savaşan çiftin en büyük desteği sevgi.

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı

2011 senesinde dünyaevine giren çiftin, iki ay sonrasında kanser ile savaşı başladı.

Eşinin desteğiyle kanseri yenen Mehmet Can Karacan (36), bu yıl meme kanseri teşhisi konan eşi Bahar Karacan’a tedavi sürecinde destek veriyor.

Eşi testis kanseri oldu

2011 senesinde çiftin evliliklerinin ikinci ayında Mehmet Can Karacan testis kanserine yakalandı. Tedavisi 9 ay devam eden Karacan, bu süreçte en büyük desteği eşi Bahar Karacan’dan görmüş oldu.

5 yıl çocuk olmaz denildi, 2 yıl sonrasında oğulları hayata merhaba dedi

Tedavi sürecinde doktorlar 5 yıl çocuk sahibi olmayacaklarını söylemesine karşın, iki yıl sonrasında Sabri Yaşam isminde bir adam evlatları oldu.

Bu kez anneye meme kanseri teşhisi

Aile 11 yıl sonrasında, bu kez Bahar Karacan’ın meme kanseri bulunduğunu öğrenmesiyle sarsıldı.

Karacan çifti, oğullarıyla beraber ikinci kez kanserle mücadeleye başladı. Kanser hastalığını ‘konuk’ olarak tanımlayan çift, tedavi süreçlerini toplumsal medya hesaplarında paylaşarak aynı durumdaki insanlara ümit ışığı olmaya çalışıyor.

11 senelik evli çift art arda kansere yakalandı VİDEO

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #1

 

“Hakikaten sevginin enerjisini burada anlıyorsunuz”

Mehmet Can Karacan bel ağrısı şikayetiyle meydana getirilen kontrollerde kanser bulunduğunu öğrendiğini belirterek, “Doktorum acil şekilde benden tahlil istedi. Meydana getirilen tahlillerin sonucunda testis kanserine yakalandığımı öğrendim. 25 yaşlarında bu şekilde bir hastalığa yakalanmam üzücü bir durum oldu. Eşime kanser olduğumu söylediğimde birlikte yıkıldık. Sonrasında doğal ameliyat sürecim oldu, kemoterapi gördüm.

“Ben aynı hastalığa yakalansam beni bırakıp gider misin?”

Bunların hepsi 9 ay sürdü. 9 aylık süreçte ruhsal olarak fena etkilendiğim fazlaca dönem oldu. Fakat en büyük destekçim eşim Bahar Karacan’dı. Bundan dolayı hakikaten sevginin enerjisini ve önemini burada anlıyorsunuz. Bundan dolayı kendisi ile iki aylık evliyken, bu eşiyle olan evliliği bitirebilirizdediğimde ‘Ben aynı hastalığa yakalansam, beni bırakıp gider misin’ diye karşılık verdi. Daima yanımda bulunduğunu hissettim” dedi.

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #2

“Oğlumla dizlerimizin üstüne çöküp ağladık”

Mehmet Can Karacan, eşinin kanser olduğu haberini aldığında ise oğullarıyla tatilde bulunduğunu ifade ederek, “Oraya gittiğimizde Bahar’dan kanser olduğu haberini aldık. Oldukça üzüldük ve derhal eve gelmek istedik. Fakat oğlum orada beni teselli etti. Birlikte dizlerimizin üstüne çöküp ağladık. Oğlumun bana sarılarak baba bunların da üstesinden geleceğiz demesi, bana en büyük destek oldu. Bundan dolayı benim hastalığımı daha öncesinden yaşamasa bile ona anlatmıştık. Gözyaşlarımı silmesi de ayrı bir teselliydi” diye konuştu.

“Doğum günümde misafirimin geldiğini öğrendim”

37 yaşındaki Bahar Karacan ise, “Kendime, başaracaksın, yol fazlaca zor olacak fakat eşine destek olacaksın. Birbirimiz için bunun üstesinden geleceğiz, dedim. Üzülmüştüm fakat inancım daha ağır basmıştı, o süreçte. 14 Şubat’ta işbaşı yaptım, izin dönüşü göğüslerimi denetim ettiğimde bir kitle buldum. 22 Şubat’ta doğum günümde, misafirimin geldiğini öğrendim.

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #3

“Yolu yarıladık”

15 Mart’ta ilk kemoterapiye başladık. 30 Haziran’da son kemoterapimi aldım. Ameliyat olmamın üstünden 5 gün geçti. Meme koruma ameliyatı oldum ve tümörüm alındı. Altı kür kemoterapi aldım. Kemoterapiye iyi yanıt veren bir tümörüm olduğu ve gen testim negatif çıkmış olduğu için memenin tamamını almadı doktorum. 21 kür radyoterapi sürecim olacak. Radyoterapiden sonrasında da çıkan patoloji raporuna nazaran; akıllı ilaç mı, kemoterapi mi, iyi mi tedaviye devam edeceğimizin rotası oluşturulacak. Doğrusu önümüzde daha uzun bir süreç var. Şu an yolu yarıladık şeklinde” şeklinde konuştu.

“Eşimin hastalığına daha fazlaca üzülmüştüm”

Bahar Karacan eşine kansere yakalandığını söylemekten korktuğunu da belirterek, “Babam da 5 yıl ilkin bir macera yaşamıştı. Ben Mehmet’e söyledikten sonrasında göz göze geldik. Fena huylu bulunduğunu tahmin ediyorduk. Dedik ki bu konuk fena niyetli ve biz ne yapabiliriz? Kafa kafaya vereceğiz ve bunun üstesinden geleceğiz. Eşimin hastalığına daha fazlaca üzülmüştüm. Bundan dolayı kendiniz onu üstleniyorsunuz, bu aşamada en sevdiğinizi düşünüyorsunuz. Ben tolere edebilecek gücü kendimde bulduğum ve savaşmayı tercih ettiğim için Mehmet Can o noktada iyi mi yönetim edecek acaba?  Iyi mi hissedecek, fazlaca daha dert etmiştim” ifadelerini kullandı.

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #4

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #5

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #6

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #7

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #8

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #9

11 yıllık evli çift art arda kansere yakalandı #10

#11 senelik evli çift art arda kansere yakalandı #Son Dakika Haber

#11 senelik evli çift art arda kansere yakalandı #2022

Başa dön tuşu